Anne Estetiği – Gerekli Olabileceği Vücudun 4 Bölgesi

Anne Estetiği

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre,bebek bekleyen annelerin yaklaşık %61’inin çocukları 1 yaşına geldiğinde hamilelikte aldıkları kiloyu vermeyi düşündüklerini ortaya koydu.Aynı araştırmaya göre yaşları 1 ila 2 yaşındaki annelerin yaklaşık %60’ının hala hamilelikten kalan kiloları veremediği görüldü.Anne adaylarını da yakından ilgilendiren,anne estetiği uygulandığında sizi eski görünümünüze kavuşturacak vücudun inatçı 4 bölgesinden bahsedeceğiz.

Anne estetiği geçiren annelerin sayısı her geçen gün artmakta.Gelişen teknoloji ile birlikte estetik operasyonlarındaki başarı oranı artmış olup,neredeyse risksiz hale gelmiştir.Peki annelerin eski görünümlerini kazanmasını engelleyen en inatçı 4 bölge hangileri? Gelin birlikte bakalım.

1.Karın

Hamilelik sonrası annelerin en büyük korkularından birisidir.Uzun yürüyüşler hatta koşular yapıp ardından yoğun bir egzersiz yapsanızda yine de karnınızın görünümünden memnun olmayabilirsiniz.

Anne estetiği genellikle liposuction ve karın germe operasyonunu içerir.Liposuction ile karın bölgesindeki yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olurken,karın germe operasyonu ile sarkan derilerin ortadan kaldırılması sağlanır.

2.Meme

Bir çok anne hamileliğin ardından ayna karşısına geçtiğinde ilk gözüne çarpan bölgelerden birisidir.Hamileliğin ve yerçekiminin de zaman içerisindeki etkisiyle oluşturduğu sarkmalar anneleler için oldukça can sıkıcı olabilir.Yapılan bir çok diyete,egzersize rağmen herhangi bir değişme olmaz.Bu nedenle anne estetiği gerektiren, içerisinde meme dikleştirme ve meme implantı içeren operasyonlardır.

Unutmayın! Dik bir memeye sahip olmak gardırobunuzu yenilemenize sebep olabilir.

3.Alt Sırt

Sırt bölgesinde bulunan yağı yok etmek diğer bölgelere göre oldukça zor olup,uzun zaman gerektirir.Kimi zaman tamamen yok olmaz.Dambıl row,Reverse Cable Croosover,Wide Grip Pull Up gibi sırt kaslarının çalışmasını sağlayan egzersiz hareketlerinin bile bu bölgedeki yağları yok etmek için tek başına yeterli olmamakta.

Anne estetiğinin olmazsa olmazlarından liposuction operasyonu ile vücudunuzun bu bölgesinin yağlardan kurtulup şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

4. Bacaklar

Hamilelik sonrası alınan kilolardan kaynaklanan selülit,pürüzsüz bacaklara sahip olmanızın önündeki en büyük engeldir.Bacakların üst bölümünde oluşan çukurluklar ise sizin için gerçekten sinir bozucu olabilir.Yapılan egzersizlere rağmen istediğiniz sonucu alamadığınızı düşünüyorsanız artık günümüzde modern, bacaklarınızı pürüzsüz hale getirebilecek operasyonlar mevcut.Kaslı bir bacağa sahip olmaktan çok pürüzsüz olmasıyla ilgileniyorsanız bu operasyonlara göz atmalısınız.

Anne estetiği,yapılan egzersizlere rağmen sonuç alamadığınız durumlarda sizin için mantıklı bir çözüm olabilir.Yukarıda bahsettiğimiz 4 bölgenin her biri farklı tedavi protokolleri içerir.Bu nedenle annelerin istekleri doğrultusunda rahatsız oldukları bir bölgeden bütün bölgelere kadar anne estetiği operasyonu talebi olabilir.Eğer böyle bir düşünceniz varsa bir plastik cerrahı uzmanından randevu almanız sizin için iyi bir başlangıç olacaktır.

Bir önceki yazımız Görünümünüzü İyileştirmek İçin Önemli İpuçları