Görünümünüzü İyileştirmek İçin Önemli İpuçları

Görünümünüzü İyileştirmek İçin Önemli İpuçları başlıklı yazımızda sizler için bireyin sosyal hayatını önemli ölçüde etkileyen dış görünüş hakkında püf noktalara değindik.

Görünüm,sadece güzel bir yüze sahip olmaktan ibaret değildir.Sağlıklı yaşam püf noktalarına uymak,iyi hijyen ve bakımlı olmak iyi bir imaj yansıtır.Çekici bir görünüm kazanmak özgüveninizi arttırmakla kalmaz daha çok insanın etrafınızda olmasını sağlar.Amerikada yapılan bir araştırmada toplumun %33‘ünün görünüşlerini iyileştirmek için kozmetik tedavileri uyguladığını göstermektedir.Kişisel görünümünüzü geliştirmek için nereden başlamalı?Sorunun cevabı için yazımızı okumaya devam ediniz.

Görünümünüzü İyileştirmek İçin Önemli İpuçları

Diş Sağlığı

Görünümünüzü iyileştirmek için önemli ipuçları’ndan belki de en önemlisi diş bakımıdır.Günlük yaşantınızda iletişim kurduğunuz insanlar,onlarla konuştuğunuzda,gülümsediğinizde ilk gördükleri şey dişleriniz olacaktır.İnsanların kişisel bakımınız,genel refahınız hakkında ilk izlenime sahip olacağı ilk sebep olacaktır.Bu nedenle diş sağlığınıza,temizliğine dikkat etmeniz çevrenizdeki insanlara ben bakımlıyım,kendimi önemsiyorum mesajı verecektir.Ancak diş bakımı ciddi bir özen gerektirir.

Dişlerinizi günde iki kere fırçalamak,diş ipi kullanmak dışında belli periyotlarda diş hekimine görünmeniz sizin için önemli bir görev olmalı.Yapılan araştırmalara göre yetişkin insanların %40’ı diş problemlerinin neler olduğu hakkındaki bilgiyi ancak ilk kez diş hekimine gittiklerinde öğrendiklerini gösteriyor.Dişleriyle ilgili olarak hassasiyet,ağrı hissetmeden dişlerinin hangi durumda olmadığını bilmediklerini gösteriyor.

Mümkün Olduğun Hareketli Olun

Yapılan araştırmalara göre 18 yaş üstündeki bireylerin %70’e yakını kilo vermek için çabalıyor.Görünüm açısından fiziksel durumunuzun ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yoktur diye düşünüyoruz.Düzenli egzersiz yapmak fiziksel görünümünüzü iyileştirmekten öte beden ve ruh sağlığınız için de çok faydalıdır.Düzgün bir fiziğe sahip olmak özgüveninizi ciddi anlamda arttırır.

Birçok insanın egzersiz yapmama konusunda bahanesi, spor salonuna kaydolmak ve oraya ayıracak zamanlarının olmadığıdır.Ancak biraz önce söylediğimiz gibi bu bir bahanedir.Evde de pekala egzersiz yapabilirsiniz.Kimse size kilolarca ağırlığı kaldırmanızdan bahsetmiyor.

Su Tüketimi

Düzenli olarak su içmek cildinizi güzelleştirir.Metabolizmanızı hızlandırır ve vücudunuzdaki toksinleri temizler.Susamadan su içmeli ve kendinizi susamış hissetiğinizde de su yerine çay,kahve gibi içeceklerini tercih etmemelisiniz.

Sağlıklı Saçlar

Şüphesiz saçların, insanların görünümü üzerindeki etkisi oldukça fazladır.Saçlarınızı sık sık boyamaktan vazgeçmelisiniz.Sağlıklı saçlara sahip olmak için öncelikle mümkün olduğunca şampuan,saç kremi dışındaki kimyasallardan uzak tutmanız gerekmektedir.Özensiz,sağlıksız saçlar insanların sizin hakkındaki düşüncelerini olumsuz yönde etkiler.

İyi bir görünüme sahip olmak ciddi özen gerektirir.Doğuştan gelen sizi güzel kılan özelliklerinize rağmen kişisel görünümünüzü korumak,geliştirmek sizin için hep artı olacaktır.