Kalıcı Oje Nail Art – Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje nail art, Türkçesiyle tırnak sanatı son zamanların en popüler uygulamalarındandır.

Secos Beauty Kalıcı Oje Nail Art
Secos Beauty Kalıcı Oje Nail Art

Tırnaklarınızın her zaman bakımlı ve güzel durmasını istemenize rağmen günlük hayatın içerisinde,yaşam temposundan,yoğunluğundan bu pek mümkün olmamakta. Kalıcı oje ise tam bu noktada kurtarıcı görevi üstlenerek tırnaklarınıza uzun süreli güzellik kazandırmakta.

Bir çok yerde bulabileceğiniz sıradan ojeler oldukça dayanıksız olup en ufak bir temasta soyulmakta,tırnağınızda pürüzler oluşturmakta ayrıca bakımsız bir el görüntüsü uyandırmakta.Sık sık yeniden rütuş gerektiren sıradan ojeler hemen kurumadığı için malesef ruj tazelemek kadar basit olmamakta.Kalıcı ojeler ise bunun aksine herhangi bir deformasyona uğramadan tırnakta uzun süre kalabilecek ojelerdir.

Kalıcı oje kullanıldığında tırnaklarda uzun süre aynı güzel görünümünü koruyabilmektedir.Sıradan ojelerin aksine uzun süre güzel ve parlak görünecektir. Aynı renk kullanmaktan sıkılsanız dahi üstüne farklı bir renk oje sürebilir.Daha sonra bunu silebilirsiniz.Ojenize herhangi bir zarar gelmez.

Nail Art (Tırnak Sanatı) tırnaklarınıza hoş dekoratif desenler uygulamasıdır.Günlük görünümünüze farklılık katmanın veya özel bir gününüzde kıyafetinize aksesuar eklemenin eğlenceli ve harika bir yoludur. Nail Art ile çok farklı tasarımlar uygulayabilmek mümkündür. Örneğin, bir randevunuzda duygularınızı belirten basit çiçeklerden oluşan bir tasarım yaptırabilmeniz mümkünken daha karmaşık tasarımlar yaptırabilmeniz de mümkündür.

Başarılı bir tırnak tasarımının sırrı, temiz,iyi şekillendirilmiş,bakımlı tırnaklarla başlamaktır.Tırnakları boyamadan önce tırnaklar düzgün bir şekilde kesilmeli ve törpülenmelidir. En başarılı sanatçı bile yıpranmış,düzensiz şekle sahip tırnak için çekici bir tasarım oluşturamaz.Tırnaklarınız çok kötü durumdaysa, tasarımınızı uygulatmadan önce protez tırnak kullanmayı düşünün.

Eğer kendiniz denemek isterseniz tırnaklarınızı baz kat ile boyadıktan sonra, yeni başlayanlar için tasarımınızı tel toka ya da kürdan yardımıyla tasarımınızı uygulayabilirsiniz.Cila ile uygulama hatalarını gidermek için pamuklu çubuk ve saf aseton kullanmak en iyisi olacaktır. Oje oldukça çabuk kuruduğu için mümkün olduğunca hızlı çalışmanız gerekecek. Zaman kazanmak için her cila rengi için ayrı bir fırçanız hazırda bulunsun.

Nail art tasarımları bulmak için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem var. Birçok yeni başlayan, internette veya kitaplarda buldukları resimlerden yola çıkarak tasarım uygulamaya çalışır.Ancak bu hizmeti veren güzellik merkezleri, profesyonel tasarımcılarla çalışır. Bununla birlikte, eğer sanatsal yeteneğe sahip değilim diyorsanız üzülmeyin,en kötü resim çizen birisi bile geometrik şekilleri veya çiçek tasarımlarını bir kaç denemeden sonra çizebilir.Ancak profesyonel bir uzmanın yaptığı çalışmalara hayran kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle tırnaklar şekli vermek istenilen şekil için törpülenir ve şekillendirilir
 • Sonrasında tırnaklar tamamiyle temizlenir,artık maddelerden arındırılır.
 • Daha sonrasında tırnakların manikür aleti yardımı ile matlaştırılması sağlanır.
 • Matlaştırma işleminin ardından tırnağın daha pürüzsüz görünmesi için baz kat uygulanır.
 • Baz kat üzerine istenilen renk ve tasarımda oje uygulaması gerçekleştirilir,
 • Her kat oje için 60 saniye UV ışını altında oje kurutulur ve işlem tamamlanmış olur.
 • Son aşamada ise ojenin kalıcılığı ve dayanıklılığı için top coat uygulaması yapılır.

İşlem Kaç Dakika Sürmektedir?

Kalıcı oje nail art uygulaması istenen tasarım ve şekle göre yaklaşık minimum 20 dakika sürmektedir.Uygulama tamamlandıktan sonra herhangi bir muhafaza süresi gerektirmemektedir.Günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kalıcı Oje Kaç Gün Dayanır?

En çok merak edilen sorulardan birisi olan kalıcı ojenin ne kadar süre dayandığı hakkındadır. Kişinin gündelik hayatındaki rutini,ellerini ne kadar süre,ne için kullandığı ve tırnağın maruz kaldığı kimyasallar doğrudan kalıcılık süresini etkilemektedir.Normal şartlarda eller için 15 gün ve ayaklar için 30 gündür.

Kalıcı Oje Evde Nasıl Çıkarılır?

Kalıcı ojeniz uygulandıktan bir süre sonra çıkarılmasını isteyebilirsiniz.Bir çok kişi bunun nasıl yapıldığını merak etmektedir.Tavsiye etmemekle birlikte evde çıkarabilmik mümkündür ancak normal ojeye kıyasla zahmetlidir.Evde kalıcı ojeyi çıkartmak için malzemelere ihtiyacınız olacak.

Malzemeler:

 • Törpü
 • Aseton
 • 10 adet pamuk her bir tırnak için
 • Alüminyum folyo
 • Nemlendirici

Yapılacak İşlemler Sırasıyla:

 • Öncelikle tırnaklarınızın üst katmanını nazikçe tırnaklarınıza zarar vermeden törpüleyin.
 • Daha sonrasında tırnağınızın boyutlarında hazırlamış olduğunuz her bir pamuğa aseton dökün.Pamukları tırnaklarınıza yerleştirdikten sonra alüminyum folyo ile tırnaklarınızı sarın.
 • Yaklaşık olarak 25-30 dakika bekledikten sonra tırnaklarınızdan çıkarın.
 • Tekrar törpü ile kalıcı oje kalıntılarını törpüleyin.
 • Son olarak tırnaklarınızın beslenmesi için muhakkak nemlendirici kullanın.

Kalıcı Oje Zararlı Mı?

Kalıcı Oje işleminin uygulanışının ve kullanılan malzemelerin normal ojeden farklı olması sebebiyle insanların aklına zararlı olup olmadığı sorusu gelmektedir.Öncelikle uygulanış biçimi her ne kadar farklı olsa da güvenilir yerde ve sağlığa zararlı olmayan malzemeler kullanılmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur.Bu noktada işlemi yaptırmak istediğiniz işletmeyi iyi seçmeniz gerekmektedir.

Kalıcı Oje Kaç TL?

Kalıcı oje fiyatları firmadan firmaya farklılık göstermektedir.Kaliteli ham madde kullanan,sertifikalı ve sağlık bakanlığı onaylı ürünler tercih edilmelidir.Kalıcı oje fiyatları ortalama 75-100 TL arası değişmektedir.

Kalıcı Oje Uygulaması Kaç TL?

Uygulumanın gerçekleştirildiği şehir ve bölgelere göre farklılık göstermektedir.Tavsiyemiz uygulama merkezi hakkında araştırma yapıp referanslı olanlarını tercih etmeniz yönündedir.Kullanılan malzemelerin ve uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın kalitesi memnuniyetiniz konusunda büyük etkiye sahip olacaktır.Ortalama bir fiyat söylemek gerekirse 75 TL’den başlayıp 150 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Kalıcı Oje Modelleri