Yapılandırıcı Jel – Builder Gel Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Secos Builder Gel - Yapılandırıcı Jel
Secos Builder Gel – Yapılandırıcı Jel

Yapılandırıcı jel diğer adıyla builder gel,son yılların en popüler ürünlerinden birisidir.Protez tırnak,kalıcı oje uygulamalarında tırnağa uzunluk,kalınlık,şekil verilmesini sağlayan jeldir.

Uzayan doğal tırnaklar malesef kalıcı uygulamalar için yeterli dayanıklılığa sahip değildir.Hızlı bir şekilde deforme olur,kırılır.

Doğal görünüme sahip olması,dayanıklı ve kolay deforme olmamasından dolayı kalıcı tırnak uygulamalarında builder gel kullanılır.

Kaç Kat Jele İhtiyacım Var?

Kalıcı oje uygulamalarında,ojenin tırnağı daha iyi tutması ve pürüzsüz bir görünüm için öncelikle baz kat (base coat) uygulanır. Daha sonra kalıcı oje tasarımı ve uygulaması gerçekleştirilir.Ardından top coat adı verilen ve ojenin çok çabuk kurumasını sağlayan bu mucizevi jel kullanılır.

Yapılandırıcı Jel Ne Kadar Dayanır?

Builder gel ile gerçekleştirilen manikür uygulamaları kullanılan ürünün ve gerçekleştirilen uygulamanın kalitesine bağlı olarak ortalama 3 hafta kadar sürebilir.

Yapılandırıcı Jel Akrilikten Daha Mı İyi?

Kişisel tercihe bağlı olmasından dolayı bu soruyu yanıtlamak zor olabilir.Bu konuda hangisinin sizin tercihine uygun olabileceğini belirlemeniz adına protez tırnak adlı yazımız yardımcı olabilir.Bu yazımızda protez tırnak uygulamarında kullanılan jel çeşitleri, bunların avantajları ve dezavantajları ile ilgili bilgi verdik.